Сторінка з історії закладу
Матеріально-технічна база створювалась разом із базовим підприємством, заводом "Аметист", і складалась з учбового корпусу, майстерень та гуртожитку на 608 місць. З метою підготовки кваліфікованих робітників і підвищення кваліфікації у перший рік створення училища були відкриті професії:
- токар-фрезерувальник;
- слюсар механоскладальних робіт;
- тракторист-машиніст (широкого профілю);
- швачка;
- кравець;
- вишивальниця (художня вишивка);
- слюсар-електромонтажник;
- електрозварник ручного зварювання;
- електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах;
- електромонтер з ремонту електрообладнання;
- бухгалтер сільськогосподарського виробництва.
Відповідно до наказу № 137 від 10.06.1999 р. учні, які мають базову загальну середню освіту, одночасно з одержанням професії можуть здобути повну загальну середню освіту.Враховуючи нові соціально-економічні зміни, які відбулися в країні, у зв'язку з ринковою економікою та здійснюваними реформами адміністрація ліцею та педагогічний колектив вносять корективи відносно профілю професій та якості їх підготовки.
З'ясувавши потреби району в необхідних робітничих кадрах, у 1999 році училище припинило підготовку спеціалістів з професій - вишивальниця, токар-фрезерувальник, слюсар механоскладальних робіт, слюсар-електромонтажник, кравець.
На виконання наказу Міністерства освіти України від 25.12.03. № 851 "Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Херсонської області та з метою реалізації поєднання загальної середньої та професійно-технічної освіти, враховуючи потребу ринку праці у підготовці кваліфікованих кадрів" Цюрупинське ПТУ № 31 реорганізовано з 2 січня 2004 року у Цюрупинський професійний ліцей, надалі – ліцей.
У 2004 – 2005 навчальному році Цюрупинський професійний ліцей визнано атестованим з ліцензованих професій і продовжено термін дії ліцензії.
У 2005 році Цюрупинський професійний ліцей визнано атестованим з ліцензованих професій і продовжено термін дії ліцензії.
Заклад здійснює підготовку пов'язану з наданням первинної професійної підготовки та професійно-технічного навчання (ліцензія № АД 073312 від 08.01.2013 року), із наданням повної загальної середньої освіти з професій:
- слюсар-ремонтник; слюсар з ремонту автомобілів;
- тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (кат. "А", "С"); слюсар з ремонту сільськогосподарський машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії "С";
- електрозварник напівавтоматичних та напівавтоматичних машинах; електрозварник ручного зварювання;
- швачка; кравець;
- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
- слюсар з ремонту автомобілів.
Як результат якісної профорієнтаційної роботи протягом багатьох років ліцеєм на 100 % виконується план державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників. Середньорічний контингент за останні 3 роки зріс на 30 чоловік і становить 380 учнів.